25.02.2021
Терморегулятор для теплої підлоги - це спеціальний пристрій для підтримки постійної температури в приміщенні відповідно до заданих параметрів.
Розглянемо основні моменти, на які слід звертати увагу при виборі терморегулятора для теплої підлоги: типи терморегуляторів, спосіб монтажу, використовувані датчики і технічні характеристики.
Розглянемо основні моменти, на які слід звернути увагу при виборі терморегулятора для теплої підлоги.
Типи терморегуляторів
За типами виконання терморегулятори для теплої підлоги діляться на механічні та електронні, які бувають простими і програмованими.
Типи терморегуляторів
За типами виконання терморегулятори для теплої підлоги діляться на механічні та електронні, які бувають простими і програмованими.
Механічні терморегулятори
Кімнатний механічний терморегулятор - це незалежний пристрій, яке регулює роботу кліматичного обладнання і підтримує постійну температуру всередині приміщення. Використовується як для опалення, так і для охолодження приміщення.
Для вимірювання температури повітря в приміщенні використовується вбудований датчик, в основі якого використовуються властивості біметалевих елементів або газів змінюють свою форму або об'єм під впливом зовнішньої температури. Принцип роботи терморегулятора полягає в замикання і розмикання електричного кола при досягненні заданої температури.
Механічний терморегулятор вимірює температуру в приміщенні і не контролює температуру самих гріють елементів систем обігріву теплої підлоги. Тому частіше застосовується для опалення будинків, спільно з газовими котлами, інфрачервоними нагрівачами, кондиціонерами.
Електронні прості терморегулятори
Електронні прості терморегулятори призначені для підтримки заданої температури всередині приміщення. За умови наявності винесеного датчика температури підлоги, сумісні з усіма видами систем обігріву теплих підлог: водяними, кабельними і плівковими.
Для вимірювання температури використовуються виносної (вмонтований в підлогу) або повітряний (вбудований в корпус регулятора) датчики. Рідше зустрічаються моделі з двома датчиками.
Прості терморегулятори можуть бути обладнані світловою індикацією, клавішею вкл. / Викл. приладу і механічною ручкою (коліщатком) або кнопками регулювання температури. Також зустрічаються терморегулятори з ЖК-дисплеєм
Електронні програмовані терморегулятори
Програмовані терморегулятори для теплої підлоги є більш складними і дорогими, але вони дозволяють більш точно управляти процесом обігріву приміщень і мають додаткові параметри, такі як точність вимірювання (гістерезис), денний і тижневі режими, захист від дітей і т.д.
Програмовані терморегулятори дозволяють налаштувати включення / вимикання системи розподіленого обігріву теплої підлоги в певний час, є заводські програми 5/2 (Пн-Пт / Сб, Нд), 6/1 (Пн-Сб / Нд) або 7/0 (Пн-Нд ) і можливість самостійного програмування, що дозволяє заощадити електроенергію вимикаючи обігрів приміщення у відсутності людей.
Датчики вимірювання температури
Для вимірювання температури терморегулятор використовує спеціальні датчики: повітряні (вбудовані в корпус терморегулятора) або виносні (монтовані в підлозі). Більшість моделей електронних терморегуляторів оснащуються відразу двома датчиками.
Вбудований датчик вмонтований в корпус терморегулятора і дозволяє вимірювати температуру повітря в приміщенні.
Виносний датчик монтується безпосередньо в підлозі поруч з нагрівальними елементами.
Виносний датчик дозволяє вимірювати температуру точніше, в порівнянні з вбудованим, так як не схильний до протягам. Саме виносний датчик використовують для роботи з плівковими теплими підлогами, так як він захищає нагрівальний елемент і підлогове покриття від можливих пошкоджень через перегрів.
Cпосіб установки терморегулятора
За способом установки терморегулятори для теплої підлоги діляться на накладні, вбудовані і для установки на DIN-рейку.
Діапазон регулювання температури
Діапазон регулювання температури терморегуляторів може варіюватися від +5 до + 90 ° С, при цьому на практиці для нормальної роботи плівкового статі досить температури від +24 до +28 ° С.
Потужність терморегулятора
Більшість кімнатних терморегуляторів розраховані на максимальну потужність в 3520 Вт, отже, сумарна потужність споживання електричним теплою підлогою не повинна перевищувати 3,5 кВт. У разі перевищення даного значення необхідно розподілити потужність між декількома терморегуляторами.