Блог
04.02.2022
Тепловой насос LG воздух-вода Therma V

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ:

   • ЕКОНОМІЯ ВИТРАТ у порівнянні з газовою системою
   • ПРОСТОТА МОНТАЖУ
   • ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
   • БЕЗПЕКА В ЕКСПЛУАТАЦІЇ
   • МОЖЛИВІСТЬ УСТАНОВЛЕННЯ ГВП у віддаленій місцевості

12.01.2022
Дорого і безглуздо: в яких місцях будинку не потрібна тепла підлога

Монтаж теплої підлоги потрібен далеко не у всіх приміщеннях будинку або квартири, серед таких місць комора, передпокій або підлога другого поверху, тепла підлога просто буде позбавлена ​​сенсу. Експерти перерахували, у яких випадках від цієї технології краще відмовитись.

Отзывы, жалобы и предложения
ТеплоАрсенал
Отзыв
2019-08-21 11:48:46
Получил хорошую консультацию, помогли с подборо ...

Анатолий Павлоград

Як вибрати електричнy теплу підлогу в Україні: нюанси, про які потрібно знати

01.03.2021

Замислюєтеся про вибір теплої підлоги? І при цьому боїтеся помилитися або нераціонально витратити свої заощадження? Ми розібралися, яку систему обігріву підлоги краще вибрати на прикладі основних видів конструкцій!

Електрична тепла підлога стає все більш популярна в Україні. Вибір моделей дуже різноманітний. Ці системи можна встановлювати як в приватних будинках, так і в міських квартирах, як в стандартних приміщеннях, так і в холодних, наприклад на балконах і лоджіях. Для монтажу електричної теплої підлоги не потрібно отримувати дозвіл від адміністративних органів ЖКГ. При використанні електричних теплих підлог немає ризику залити сусідів і простіше управляти обігрівом. Вони екологічні, а монтувати такі системи досить просто, до того ж термін їх служби значно довше, ніж водяних. Але їх так багато! Як же правильно підібрати тепла підлога і не помилитися у виборі? Ми зібрали всю найважливішу і цікаву інформацію про теплих підлогах, яка полегшить вам вибір.

Основні типи електричних теплих підлог:

 • плівкова тепла підлога (інфрочервона)
 • стрижнева тепла підлога
 • кабельна тепла підлога

 

 • ​За способом монтажу:
 • В стяжку, плитковий клей. Йдеться про кабельних і стрижневих системах. Їх монтаж здійснюється в шар стяжки або плиткового клею, що можливо тільки при проведенні капітального ремонту.
 • Без стяжки (відразу під підлогове покриття), що не вимагає розчинного скріплення. Дана технологія монтажу відноситься до плівковим системам обігріву. Плівковий тепла підлога укладається під фінішне підлогове покриття, що зручно при косметичному ремонті.

 

Відмінності конвекційного і інфрачервоного принципів обігріву

Розглянемо принцип роботи кабельного теплої підлоги (наприклад, IN-TERM). Він полягає в наступному - при нагріванні кабелю відбувається поступовий прогрів стяжки, від якої нагрівається підлогове покриття. Від підлогового покриття починає підвищуватися температура повітря. Потім тепле повітря піднімається вгору і, охолоджуючись, опускається назад до підлоги, після чого цей цикл повторюється. Так, завдяки конвекції приміщення рівномірно прогрівається. При даному виді обігріву тіло людини і предмети в приміщенні нагріваються вдруге - саме від теплого повітря.

У випадку з інфрачервоними плівковими статями (наприклад, In-Therm), термоплівка монтується без стяжки, відразу під підлогове покриття на будь-яку рівну поверхню. Можна навіть не демонтувати старе покриття для підлоги. Інфрачервоне тепло спочатку нагріває підлогове покриття, людини і елементи інтер'єру. А потім вже вони нагрівають повітря. При такому принципі обігріву не доводиться витрачати енергію на прогрів стяжки і повітря, і швидкість розігріву набагато вище. Середня кімната прогрівається лише за кілька хвилин. Температура в такій кімнаті буде в середньому на 4 ° C нижче, ніж з кабельним теплою підлогою. І найцікавіше - економія електроенергії складе до 60%.

 

Сумісність з покриттям для підлоги

Ідеальним варіантом для кабельних і стрижневих підлог є плитка і керамограніт. Також підійде ламінат, але не дерев'яні покриття для підлоги.

 

Плівкова електрична тепла підлга сумісна з ламінатом, паркетною дошкою, ковроліном, лінолеумом, а також деревом товщиною до 2 см. Під плитку їх укладати заборонено.

Крім того, не можна укладати будь-які теплі підлоги під теплоізолюючі: на основі пробки і з вмістом вовни. Також забороняють використання теплих підлог виробники штучного паркету.

 

Що ще потрібно знати

Плівкові підлоги відрізняються винятковою швидкістю і легкістю монтажу. Ми звикли, що нагрівальні кабелі «теплої підлоги» потрібно занурювати в бетонну стяжку. Це трудомісткий процес, що займає багато часу, та й чекати висихання розчину, щоб ввести обладнання в експлуатацію, доводиться довго. Ще один нюанс - часто стяжка має різну товщину по всій підлозі через перепад висот. З цієї причини обігрів підлоги відбувається нерівномірно.

Так ось, при укладанні плівковою системи під ламінат, ковролін, лінолеум і будь-яка подібна покриття стяжка не потрібно. Необхідно тільки настелити теплоотражающий матеріал, поверх нього - термоплівка, підключити її до мережі і укласти фінішне покриття. Опалювальний сезон можна відкривати відразу після закінчення робіт, що є великим плюсом для власників.

Відзначимо, що при «сухий» укладанні система практично не впливає на висоту підлоги, так як товщина нагрівальної плівки не перевищує 0,4 мм.

 

Переваги кожної з систем електричної теплої підлоги

Тепер, коли ми розібралися з видами теплої підлоги і особливостями монтажу, ми можемо виділити основні переваги систем обігріву і визначити який тепла підлога вибрати.

 

Плюси кабельних систем

 • Універсальність монтажу (в стяжку і плитковий клей).
 • Підходять для складних конфігурацій приміщень.
 • Висока стійкість до деформацій і пошкоджень.
 • Акумулюють тепло тривалий час.

 

Плюси стрижневого теплої підлоги

 • Можливість розстановки будь-яких меблів.
 • Економічніше кабельних підлог до 60%.
 • Універсальність монтажу (в стяжку і плитковий клей).
 • Підвищена надійність завдяки паралельному з'єднанню стрижнів.

 

Плюси плівкових систем обігріву підлоги

 • Швидкість і легкість монтажу (монтаж за 2 години на звичайну кімнату).
 • Можна включати відразу ж після завершення монтажу.
 • Економія за рахунок принципу обігріву до 20% в порівнянні з кабельними полами. У саморегулівної плівки Rexva економія становить до 60%.
 • Не сушать повітря, так як нагрівають тіло людини і предмети інтер'єру.

 

Якщо плануєте косметичний ремонт і мають намір встановлювати ламінат, ковролін або лінолеум, то не раціонально витрачатися на стяжку. Тому ідеальним вибором будуть плівкові теплі підлоги. Вони не з'їдають висоту підлоги, швидко монтуються і відразу готові до експлуатації!

Якщо ж вирішили затіяти капітальний ремонт і хочете покласти плитку, то хорошим варіантом будуть кабельні та стрижневі системи, монтовані в стяжку або плитковий клей.

Якщо не знаєте заздалегідь розстановку меблів, то стрижневі краще.

З точки зору економічності радимо звернути увагу на плівкові системи - для їх монтажу не потрібно стяжка, а економія електроенергії може скласти до 60%. І для будь-якого теплого статі не забудьте придбати терморегулятор!

Рекомендуємо
Твердотопливный котел длительного горения Marten Comfort MC-12
38400.0 грн.
Купити
Твердотопливный котел Marten Base MB-12
16900.0 грн.
Купити
Электрический котел Tenko Эконом 4,5 кВт
3456.0 грн.
Купити
Насосная станция JSWm 2AX-24 Pedrollo
7110.0 грн.
Купити
Котел Marten Praktik MP-15
27700.0 грн.
Купити
Тепловой насос LG Therma V HU091MR.NK5RU-HN091MR.U44RU 9 кВт
275113.0 грн.
Купити
Твердотопливный котел Ermach MN-16
50000.0 грн.
Купити